четвер, 9 липня 2009 р.

Гало і гроза над Києвом, гало 46 - 2009.07.08

З 17.10 по 19.20 у рваних пір'ясто-шаруватих хмарах було мале гало 22 (до 2). Після обробки фотографій спіймався лівий слабкий паргелій на одній із них. Потім паргелії стали більш чіткішими, а колір кола малого гало після стандартної обробки набув цікавого бронзового відтінку, який раніше мною не спостерігався. Можливо, ця смуга хмар була утворена специфічними кристаликами.
Я зробив, також, фотографію частини неба над малим гало з надією виявити слабку зенитну дугу. Однак, після обробки проявився дуже слабкий сегмент круга 46 (0,6). Це - було велике гало 46, а не дотична дуга великого гало, оскільки остання спостерігається разом з описаним гало, а його не було навіть на оброблених фотографіях. До речі, гало 46 спостерігається мною в цьому році вперше.
А після заходу сонця почалася гроза. На фото нижче - плоска блискавка перед дощем.
В цей же час біля місяця спостерігався протягом 20 хв лівий параселен. На панорамному фото нижче в лівому нижньому куті стрілкою позначено параселен (його парктично не видно через знижену яскравість), а в правому верхньому - дуже слабкі сполохи від блискавок на хмарах фіолетового відтінку. Фото зроблено в 23.50

Немає коментарів:

Дописати коментар