неділя, 5 вересня 2010 р.

Складні і рідкісні гало у Кіровограді - 08.19, 21.

19 та 21 серпня піднесли сюрприз у вигляді красивих та екзотичних спостережень гало. Знову вперше для України (?) фіксую нові різновиди дуг Паррі. Але по порядку...

08.19. Кіровоград.
19.30. Біля західного сонця виникли паргелії. Але інших видів гало не спостерігалося. Проте, вітер гнав хмари саме із заходу... 21.45. Зате ввечері виникло значно цікавіше складне (щоправда, типове) місячне гало: гало 22, паргелії, дотична дуга 22, зенитна дуга
На жаль із-за міського освітлення довго не міг підібрати місце для фотографування, тож пік яскравості місячного гало лишився незафіксованим але фото нижче все ж у певній мірі передає яскравість параселена.
08.21.
19.00 - 19.30
Гало 22 з дот. дугою та паргеліями
Паргелії досягали 3,5 (4) балів яскравості
В мене є підозра, що тут самими паргеліями справа не обійшлася і присутні, також, дуги Ловіца. Але напевно це важко стверджувати На фото нижче - за правим паргелієм попалася частина дотичної дуги 46 (яскравість досягла 0,8-1)
А над дотичною дугою виникла дуга Паррі вгнута, до цього часу в Україні не спостережувана. Яскравість її - 1,5
І вже за лівим паргелієм промальовується кольорова пляма на відстані 46 - дуга Паррі бічна, 46, - також фіксована вперше для України. На знімку її видно ледь лівіше та нижче центру.
Дуга Паррі 46 викристалізувалася і справа, на уже більш слабшій дотичній дузі 46.
Що ж, ця дуга не досягла максимального розвитку але для першого разу і так непогано!
А от інших видів гало орієнтації Паррі ніби не помічено. Не було і зенитної дуги. Чомусь
Підсумуємо "здобич" - гало 22, паргелії, дотичні дуги 22 і 46, дуги Паррі 22 і 46 - 6 видів гало. Ну, зі стовпом (також був) - 7. Рекордним гало не назвеш але однозначно це цікаве і довгоочікуване спостереження! Цікавими питаннями є: відсутність зенитної дуги та відсутність інших видів гало орієнтації Паррі
21.20 - 21.30. Місячне складне гало
Ввечері було не менш цікаво спостерігати за місячним гало. Комплекс обєднував гало 22, дотичну дугу 22, хвостаті параселени, параселенний круг (здається, вперше для України) та світловий стовп. Останні 2 види гало утворювали слабкий місячний хрест - гало, що особливо навіювало страх у давнину. Крім того, Дуже ймовірно, на фотографію попали і дуги Ловіца.
Крім того, яскравою була і зенитна дуга, а біля неї - дотична дуга 46.
А потім - Місяць сховався за хмарами. У цьому комплексі було помічено 6-8 видів гало (зі стовпом - 7, а з дугами Ловіца - 8 але їх ще треба перевірити) - поки-що найскладніше місячне гало в Україні із зафіксованих мною.

Немає коментарів:

Дописати коментар