пʼятниця, 21 серпня 2009 р.

Оптичні явища на морі (Крим)

Перебуваючи в середині серпня на відпочинку в Криму, крім гало зафіксував і інші оптичні явища та ефекти.
Вдень на горизонті спостерігається опозиційна зміна контрастності між морем та небом. Море в межах сонячної доріжки яскравіше від неба, а там, де сонце не відбивається у хвилях - темніше. По боках від сонячної доріжки на горизонті є 2 невеликі сегменти, де контрастність між морем і небом практично рівна 0 - вони зливаються. Також, небо над сонячною доріжкою здається темнішим але це - оптична іллюзія. Якщо на фотографії прикрити море - яскравість неба стає майже однорідною.
13 і 14 серпня я сфотографував слабке викривлення форми сонця, що заходило, спричинене рефракцією. На середніх фотографіях обох циклів форма сонця нагадує силует ядерного вибуху.
08.13.
08.14
08.17. Атмосфера була більш прозорою і спотворення сонця практично не спостерігалось. Я склеїв 6 кадрів із відео в момент заходження сонця. Цифрами позначені секунди до заходу.
08.16 особливих спостворень форми сонця не було за винятком типової його приплюснутості.
Цікава фотографія зроблена 08.17. при дуже короткій експозиції. Сонце прикриває плоска шарувата хмара.
Зранку над морем спостерігається слабке марево.
А вдень воно уже відсутнє
Коли сонце прикривають хмари - на морі залишаються поблиски від нього на хвилях. На наступній фотографії такі поблиски утворюють несуцільну кайму вздовж горизонта.
І ще одне цікаве оптичне явище у товщі моря - опозиційний ефект радіальних променів. Останні досить чітко видніються на спокійній поверхні моря. відходячи від тіні голови спостерігача. Виникають вони у товщі води.

Немає коментарів:

Дописати коментар