четвер, 26 лютого 2009 р.

Субгало і гало в діамантовому пилу - 2009.02.22 (Карпати)

Не менше порадував і день. Коли Сонце піднялось над горизонтом і лижники встигли підійняти в повітря дрібні уламки сніжинок виникли одразу кілька видів гало і субгало в діамантовому пилу. На першій фотографії зображено лівий субпаргелій та дуже слабке субсонце. Насправді, ці гало в один момент були надзвичайно яскраві, але поки я дістав камерофон, пил встиг трішки осісти. Фотографія зроблена з під"йомника.


В іншому місці, вже на схилі, гало було побільше. Цікаво було спостерігати зростання яскравості цих гало після проходу лижників. Досить яскравим було субсонце.

По обидва боки від Сонця виднілись добре помітні паргелії в діамантовому пиліНадзвичайно ефектною виявилась зенитна дуга. Вона була утворена кристаликами, піднятими лижниками зовсім невисоко - до 5-6 м над головою, до неї було рукою подати! Вищі кристалики утворювали суцільний, хоч і не дуже яскравий фон, а зовсім близькі - переливалися всіма кольорами веселки і виблискували немов маленькі зірочки. Видовище просто казкове!Досить вираженим виявився і паргелічний круг в області антелія. Щоправда, він був не суцільним, лише створеним блисками окремих небагатьох кристаликів. Після цифрової обробки зображення помітно, що блиски окремих кристаликів приурочені до однієї прямої - якраз на рівні круга. На мою думку, безпосередньо на антелії блисків було ще більше, тож. можливо, на нижній фотографії, зображено, також, і антелій.


Наступна панорама отримана з 4 фотографій і досить об"єктивно відображає комплекс описаних явищ.Щож, слід відмітити, що подібне явище в Карпатах дуже часте - думаю, його тут можна спостерігати завжди при низькому Сонці, наявності енергійних лижників та мінусової температури повітря - тобто до кількох десятків днів на сезон. В рівнинній частині України подібного явища годі й чекати. Але це робить його ще більш приваблюючим!

Спостерігав я його з 9.55 до 10.30. Потім Сонце підійнялось вище і гало зникло.

Звичайно, в каталог гало по Україні це спостереження не буде віднесено але воно буде чудовою прикрасою блогу.

Немає коментарів:

Дописати коментар